Haunted Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haunted Academy

Role Play Game
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Dimineti reci

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:03 am

OOC: O dimineata de luni, de sfarsit de august. E toamna prematura si, actiunea incepe icnepand cu ora 5:30 dimineata.
BIG: Privea reticenta fereastra.
Cautari de :frunze muribunde. Isi dorea sa vad cele cateva frunze ce mor intaia data. Ce cad...
Cadere cu acid.
Lasa lasat jos tigara, deja simtea nicotina pana in urechi si asta ar fi estompat sunetul lui vitas. Nu-i convenea
"Dimineata...e frig" constata constant cu fiecare ora de cinci si jumatate dimineata.
Back to top Go down
Justin
Admin
Justin


Posts : 125
Join date : 2009-08-29

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:11 am

Justin casca de mama focului , frecandu-si ochii iritat"Oh acum il apuca si pe papagal".Incepu sa merga buimac , pana se lovi cu capul de o usa , simti fumul de tigare si isi dadu seama ca e prospat iar persoana respectiva nu dormea.Degetele sale facura contact cu suprafata usii , dand nastere unui sunet slab ce rasuna in ecou.
Back to top Go down
https://haunted-academy.forumotion.net
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:14 am

Tresarii simtind cum sticla rece aluneca putin pe pielea ei transpirata si rece.
"Eh, cine naiba.." lasa jos paharul se ridica incheendu-si, mai mult din reflex decat idn bun simt, cei trei nasturi de deasuora buricului cat camasa sa stea inchisa. Se opropie cu pasi marunti si apasati de usa.
Deschis.
Back to top Go down
Justin
Admin
Justin


Posts : 125
Join date : 2009-08-29

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:17 am

Se dadu cativa pasi inapoi cand usa se deschise , analiza persoana ce aparu dupa ea , ezita , dar in final buzele sale se desprinsera si spuse:
-Urm buna dimineata!Sper ca nu te-am deranjat , spuse el scarpinandu-se in cap...tacu apoi cateva clipe gandindu-se putin , apoi continua:
-Eram curios cine e noua vecina"Heh ce noroc sa ma lovesc chiar de usa ei"
Back to top Go down
https://haunted-academy.forumotion.net
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:23 am

Lasa capul pe o parte
-Ma intreb cand ora aceasta a devenit ora de vizitat, il analiza simtind cum un oarecare zambet, pasiv, lasciv, ii incolteste. Se dadu din usa facandu-i loc sa intre
-Si totusi, un insomniac e bine venit. Ah, mi se spune Liz, incantata mister..
Back to top Go down
Justin
Admin
Justin


Posts : 125
Join date : 2009-08-29

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:28 am

-Pai sa spunem ca cineva a avut grija sa-mi intrerupa somnul si hm nu prea aveam ce face de unul singur la ora asta , replica el in timp ce ii analiza expresia in special zambetul.
-Thank you!adauga el pasind usor inauntrul incaperii.
Continua:
-Incantat Liz!Eu ma numesc Justin.
Back to top Go down
https://haunted-academy.forumotion.net
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:34 am

Isi lasa calma capul pe o parte in semn de, probabil ar fi, un al treilea salut si, inchise usa in urma lui.
-Deci, mr. Justin, va servesc cu ceva? isi duse instantaneu mainile pe tivul pantalonilor ridicandu-i. Nicidoata nu se intelesese cu ea sa-si ia pantaloni care sa nu cada de pe ea.
"Mm...aproape ca a rasarit soarele" ochii ii se oprira brusc asupra spatelui baiatului
"Ceva mi se pare ciuda.."
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 10:15 am

Batu la usa putin plictisit.Isi aranja freza si hainele o obsesie pentru el si isi aprinse o tigare.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 10:47 am

-Se pare ca am nimerit intr-un blog de insomniaci, chicoti fals si se intoarse pe calcaie, Scuzati-ma putin Mr. Justin.
Se apropie la usa calcand treptat si vizibil tot mai apasat, nervos catre usa. O deschise
-Buna dimineata
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 11:33 am

-Neatza!zic eu cu o tenta de amuzament in glas.
`Mr. Justin?Asta-i tare!`
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 11:39 am

Simtea cum amuzamentul lui ii loveste timpanele ca un oarecare par. Se incrunta nu foarte vizibil icnercand sa-si pastreze o atitudine bine-voitoare
-Mh, inca ce dimienata, intrati va rog, zambi arcuit si pasiv, zambi...plictisita. da un zambet pasivo-plictisit pe chipul ei.
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 11:41 am

-Nu vreau sa deranjez!zic eu.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 11:44 am

-Nu e nici un deranj signiore, intrati, ii facu semn sa intre cu mana, aproape un semn al curtoaziei medievale. Zambea in continuare desii privirea incepea sa i se fixeze in anumite pucnte imaginare astfel nu vedea chiar nemaipomenit de clar si totusi inca astepta sa auda cererea lui \Justin si ca Alldo sa intre naibi mai repede ca sa inchida acea usa blestemata
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 11:48 am

Pasi in camera.Se aseza langa Justin
"Te-am salvat nee?~i-am transmis eu in gand lui Justin.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSat Aug 29, 2009 11:51 am

Tranti usa, poate mai tare decat a intentionat. Se apleca jos, uitand total de bustul ce, probabil, ii se vedea biine prin camasa nu tocmai inchisa bine, si lua niste hartii, multe hartii, de pe jos
-Scuzati deranjul...insomniaci uita de curatenie, le puse pe una din numeroasele mese si se indrepta catre cea de la fereastra
-Daca vreti ceva va autoserviti, dulapul pentur bauturi e aoclo, le fauc un semn spr eun colt al camerei, pentru cafea, suc, apa bucataria e acolo, arata catre un coridor in gust
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 2:39 am

-Deocamdata nu vreau nimic!zic eu uitandu-ma cand la fata cand la Justin.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 5:17 am

Ridica din umer urcandu-se cu fundul pe pervaz. II privea pe cei doi usor amuzata de situatie
"E nu-stiu-cat dimineata, probabil ar trebui sa rasara soarele si sunt cu doi tipi in camera, ce minunat!" isi facu o observatie-autoironica si observa ca vitas se aude bine din camera ei. IAr pe ritmul lui aerul virba aproape pervers. Zambi miscandu-si degetele, aparent tic nervos, pe pervaz de parca ar canta la pian
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 5:25 am

Se uita la ea zambind apoi pe geam.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 5:30 am

Nu-l observa se uita la tavan, parca mai atrasa de el decat de orice altceva din camera. Ridica paharul de wisky inmuindu-si buzele in el, apoi se opri lasandu-l jos si-si aprinse tigara. Tragea nesatula din ea ascultand acordurile lui vitas. Modul in care trecea de la bas la mezzo soprana ii dadea fiori pe spate, ii misca tot corpul intr-o vibratia de exaltare interioara
"Yah, ce voce are tipul"
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 5:42 am

Isi scoase pachetul de tigari si isi aprinse una.
-Deci,cati ani aveti?intreb eu.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 5:45 am

-douazeci abia impliniti, dar mylord nu stiti ca nu e politicos sa intrebati o domnisoara? Puse accentul pe domnisoara vrand sa dea de inteles ca ea a stat tot timpul pe bara, stinse tigara pe palma si-o puse in scrumiera lund paharul de wsiky, il duse icnet, ezitand parca la buze si-apoi il lasa langa ea gol. Isi trecu limba peste bucatile proeminente de piele si carne luand ultimele picaturi ramase
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 5:50 am

-Scuzati-mi impolitetea mylady,dar curiozitatea mea nu are limite!Fiind fotomodel sunt obisnuit sa intreb varsta!zic eu tragand un fum din tigare.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 6:25 am

-Esti? Zau, nu se vede, zambea simtind cum fumul ii se imprecneaza in camasa desfacuta multicel. Inchise ochii indreptandu-si tare spatele, apoi cobora de pe pervaz luand sticla d e votka de pe masa
"Mmm..o mai fi buna?"
De undeva din fundal suna telefonul.
Back to top Go down
Alldo

Alldo


Posts : 72
Join date : 2009-08-29
Age : 27
Location : In stafundurile iadului

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 9:39 am

-Cam toata lumea imi zice acelasi lucru!zic eu razand.
Back to top Go down
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 10:29 am

-Yah, m acar lumea e sinera si nu glumeste, isi turna votka in pahar si se uita tinta la ea miscand paharul. Se rotea votka, se rotea. Zambi si-o ridica spre buze simtind cum ii amortesc de la mirosul de tarie. Inchise ochii cateva clipe si duse la gura simtind cum alcoolul i iinunda gura si aluneca in jos provocand o usturime treptata. Il lasa jos...gol.
Back to top Go down
Sponsored content





Dimineti reci Empty
PostSubject: Re: Dimineti reci   Dimineti reci I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Dimineti reci
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Haunted Academy :: Academy :: Dormitoarele-
Jump to: