Haunted Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haunted Academy

Role Play Game
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Nopti pierdute

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 1:31 am

OOC: Miezul noptii,camera lui Noko, septembrie
BIC: Isi intinse corpul exagerat de slab pe biroul din lemn lacuit .Peretii de culoarea sangelui o faceau mai sadica,dar si mai obosita si scarbita.Sticla de whisky era de mult goala.
Simtea.Ceva ..Oare ce?Nici ea nu mai stia.Isi sprijini capul de marginea pervazului si privi cerul.
Incepu sa rada isteric.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:10 am

I-am pus o hartie pe birou cu o lovitura puternica a palmei in lemn. Priveamc um ultimele picaturi de wisky se varsa dins ticla cazuta pe parchetul si-asa jegos.
-O sa te bag la dezintoxicare intr-o zi
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:13 am

-N-ai mai facut-o deja de 5 ori?intreba ea ridicandu-se si parand perfect normala
Isi aranja cravata si o privi in ochi ,cu un ranjet satanic pe buze.Privi foaia si ridica o spranceana.
-Oh ! Merci . Dulapul cu alcool sti unde e ,serveste-te .
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:16 am

-Nu am pofta asta seara, mi-ai cerut ultima scrisoare din manuscris, poftim! Simti ceva lipicos sub talpa goala,
-Oh la dracu`! Noko, cand naiba` ai facut ultima data curat?
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:19 am

-Acum 2 saptamani.Sau au fost luni? ..
Se gandi umpic si apoi renunta.Se urca pe masa si o privi pe fata .
-Daca tot ai vrut m-am gandit sa ti-l dau.Oricum nu am de ce sa il tin.
Lua ceva.Ceva ca o carte groasa ,cu copertile rosii ,scrisa cu o caligrafie exceptionala :jurnalul ei .
- Nu ascund nimic.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:23 am

-Tu drag amea o sa fii obiectul de mediatizare incurand, stii bine ca esti minuanatul meu specimen feminin-alcoolic pentru documentar, da?
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:26 am

-Sti ca nu sunt atat de buna prietena cu camera de filmat , si as prefera sa ma ia doctorii psihopati si sa ma mutileze decat sa faci asta .Dar ..ce imi pasa?Da-i drumul .
Parea..normala .Se parea ca alcoolul nu o deranja .Sadismul ii disparu brusc , ramanand numai blamarea si supunerea.Se simtea ca un caine,dar unul fericit.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:38 am

Scoase tigara din gura lasand jurnalul jos
-Iti spun si zgarda? Ii urmarii comportamentul distorsioant brusc. Parea un animal dresat.
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:40 am

-Cu tepi ,sa fiu ca tine .
Rase copilaresc apoi o privi ca pe un geniu.Dar orice geniu sacrifica ceva pentru a deveni geniu iar ea se gandea "Oare ce o fi sacrificat Elizabeth?" .Se multumi doar sa se ridice pe varfuri pentru a o privi fix in ochi.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:52 am

-Irascibil si neortodoxa psihic? Zambi scurt si se intoarse cu spatele la ea, privind spre fereastra.
-Ah dar nu te filmez e und ocumentar scris, e mai dragut sa te tin ca intr-o cusca si sa te analizez. Se intoarse spre ea ridicandu-i capul in varful degetelor
-O cusca psihica scumpo...o persiune ce-ti bate-n tample pana simti ca o sa fii mai nebuna decat diavolul si mai acra decat haosul.
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:59 am

-Asta e menirea mea .Sa fiu cobaiul tau ,stii doar. Diseara ma imbat mai tare ,sa ai despre ce scrie iar.
Se indeparta incet de ea si apoi impinse cu varfu' piciorului usa din lemn de fag.Iesi pe hol.Se simtea miros de migdale
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:04 am

Se urca incet, incet sus pe scara privindo
-Oh dar nu e despre-cat-de-mul-poti-sa-bei ci despre cum e sa nu bei cand esti alcoolic, zambea
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:16 am

O privi usor fascinata si zambi parsiv .Privirea-i era goala ,hipnotizata parca.Acel mov disparu ,fiind inlocuit cu albastrul glaciar ,semn ca se simtea iar ..posedata.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:22 am

Zambi stiind de ce se intampla cu fata, vede energia miscandu-se in jurul ei. Isi stranse pumnul simtind energia albastra, nevizibila ochiului, cum se misca prin peilea ei, prin vena, pe deasurpa mainii ei
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:25 am

Isi intoarse capul siprivi in pamant ,cateva suvite acoperindu-i ochii goi si fruntea rece ca a unui mort ,rece ca intreg corpul defapt.
-Ce ai de gand acum?
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:30 am

-Nimi, astept sa vad cand sa scot crucifixul, vorbea cu o suoara urma de mauzament si ironie. Isi indrepta spatele privind-o
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:32 am

-Poti sa o faci dupa ce termini documentarul ,ai ramane fara "vedeta" .Oricum sunt marioneta ta prafuita si pesimista .
Ranji .O lua de mana si se ridica pe varfuri .
-Dar niciodata nu te voi judeca.
O saruta pe obraz si incepu sa chicoteasca precum un copil.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:37 am

Zambi incercand sa-si tina mana departe de corpul ei pentru a nu o arde
-Nu te omor, e o diferenta
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:44 am

-Ti-as fi recunoscatoare daca ai face-o.
Rase isteric si privi luna ,ale carei raze reci si luminoase ii mangaiau fata ca de marmura.
Se intoarse spre ea privind-o rece.
-Glumeam.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:47 am

Ridica mana privind flacara alb astra miscandu-se in varful degetelor.
-Yah stiu, o intinse pana in fata fetei privind prin ea cum chipul brunetei se distorsioneaza din cauza caldurii emanate in aer. Isi riidca privirea vrand sa va vada reactia unui demon ce-ntalneste focul viu
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 3:57 am

Ranji desi incerca sa se indeparteze.Nu mai avea unde sa fuga.Statea pur si simplu si simtea cum o doare,o ustura , o ..injoseste.
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:20 am

Ranji sarcastic
-Probabil daca ti-as psune sa sezi in patru labe ai faceo, indeparta mana de fata fetei lasando icnet jos
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:23 am

-As face-o fara sa ma apelezi la astfel de metode .raspunse ea sincera
Back to top Go down
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Posts : 155
Join date : 2009-08-29
Location : Intr-un loc mai mult sau mai putin comod

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:40 am

-Si totusi nu pentru asta am apelat la foc, pur si simplu esti impunatoare ca demon, ma apar doar
Back to top Go down
Noko

Noko


Posts : 29
Join date : 2009-09-01

Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:46 am

-Nu vreau sa iti fac vreun rau
Rase isteric si se prinse cu mainile de burta.Nu ii venea sa creada ca ea isi imagina ca acesta era interesul sau.Ofta si incerca sa isi controleze respiratia .O privi compatimitor .
Back to top Go down
Sponsored content





Nopti pierdute Empty
PostSubject: Re: Nopti pierdute   Nopti pierdute I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Nopti pierdute
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Haunted Academy :: Academy :: Dormitoarele-
Jump to: